Zhoďte bříško a vystavte jej!

Břicho patří mezi nejproblémovější partie, co se ukládání podkožního tuku týče. Je snadné na něm nabrat a velmi těžké zhubnout.

Zhoďte bříško a vystavte jej!

 Mnoho lidí však své snažení maří zcela neefektivními postupy. Následné neúspěchy pak nutně vedou k demotivaci a člověk se svých nadějí na ploché břicho dříve nebo později vzdává.

1) Žádné sladkosti a pečivo
2) Jezte pravidelně, co 2-3 hodiny
3) Cvičením zpevníte břišní svalstvo, ale nesrazíte tu pneumatiku na břiše
4) Cukry odbourejte úplně ze všeho jako první, jedině tak Vám zmizí tuky ze všech partií,především bříška
5) 1x za měsíc jezte na co máte chuť, tento šok je pro tělo velmi nápomocný při hubnutí

Největší svalovou skupinou jsou svaly hýžďové následované svaly stehenními. Ideálním cvikem pro hubnutí je proto dřep, který kromě těchto primárních svalů zaměstnává ještě nespočet dalších – díky tomu je největším bojovníkem proti tuku a také urychluje metabolismus (tedy spalování i mimo cvičení) a nejvíce stimuluje růst svalové hmoty. Mnoho lidí se domnívá, že je možné zhubnout určitou konkrétní partii tím, že se na ni zaměří. To ale možné není – tuky se spalují v těle vždy rovnoměrně a podle genetických předpokladů (kdo má sklon k ukládání na stehnech, bude tuto partii spalovat nejhorší, i kdyby ji bombardoval od rána do večera). To je důvod, proč jsou tak důležité cviky na celé tělo a proč vám právě dřepy (ačkoli to může znít paradoxně) přinesou mnohem lepší výsledky než cviky na břicho. Jádro tréninku tedy musí tvořit komplexní cviky.
Celá desetiletí můžeme sledovat lidi, jak se moří u sklapovaček a dalších cviků na břišní svaly v dobré – ale falešné – víře, že se takto dopracují k vytouženému křehkému pasu. Ve skutečnosti se bohužel nic takového s největší pravděpodobností nestane. Cviky na břicho sice zpevní a vypracují dané svalové partie, avšak nepochlubíte se s nimi, protože zůstanou ukryté pod vrstvami tuku.

Abyste se zbavili tuků a mohli se pochlubit dlažebními kostkami na břiše, musíte používat cviky a způsoby zátěže, které spalují velké množství kalorií. To jsou takové, které působí na velké svalové partie, případně komplexně na větší množství partií (ideálně na celé tělo). Samotný hubnoucí trénink by měl trvat podstatně déle než trénink posilovací – to znamená alespoň hodinu a půl. Při dlouhodobé námaze nízké intenzity tělo totiž reaguje tak, že postupně stále méně spaluje cukry a stále více tukové zásoby – což je pro naše účely žádoucí.

Nezapomeňte samozřejmě na zařazení aerobních aktivit, které jsou pro hubnutí zásadní. Ať už je to běhání, jízda na kole či rotopedu, veslování na trenažéru a podobně. Věřím, že výsledky efektivního způsobu hubnutí hovoří samy za sebe.