Podzimní únava, bojujte s ní!

Podzim, šeď a opadané listí působí na řadu lidí negativně...

Podzimní únava, bojujte s ní!

Máme pro Vás několik tipů, jak odbourat podzimní únavu. Vše spočívá v maličkostech.

Sychravé počasí, šeď a opadané listí působí na řadu lidí negativně. Můžete se cítit utlumení, ospalí, ale i smutnější nebo nervóznější. Existuje několik faktorů, které se sčítají a dohromady mohou mít za následek ztrátu energie. Prvními z nich jsou nedostatek denního světla a nedostatek pohybu, které se sychravým počasím zákonitě přicházejí. Se změnou počasí souvisí i menší pocit žízně a menší dostupnost ovoce a zeleniny. Ve stravě scházejí vitamíny a minerály a v těle se hromadí toxiny.

Jak v sobě probudit spící temperament, který odešel společně s teplými dny?

Obklopte se rostlinami a pestrými květy. Barvy Vás probudí a příjemně naladí. Rostliny navíc produkují kyslík, který je pro získávání energie nezbytný.
Nevyhýbejte se pestrým barvám oblečení – podzim nemusí být ve znamení šedi a nudy. Překvapí Vás, jak veselé odstíny povzbuzují dobrou náladu.
Zahřát a rozveselit Vás může i hudba – na koledy je ještě spoustu času, pusťte si muziku, která rozproudí krev, a která Vám připomene léto.
Neseďte doma a nenechte si zamračenou oblohou znepříjemnit den. Využijte nepřízeň počasí k navštívení příjemné čajovny, masáže nebo kina.
Snažte se zachovat si dobrou náladu – smích hřeje a léčí. Odbourává stres a tím přirozeně podporuje Vaši imunitu.
Cvičte, dopřávejte si vitamíny a zbavujte se s jejich pomocí toxinů. Vedle ovoce a zeleniny Vám skvěle poslouží Aloe Vera gel. Ten dodává tělu přirozenou energii a podporuje obranyschopnost. Vedle toho osvěžuje pleť a prospívá trávení, čímž restartuje metabolický proces a navrací tělu pocit pohody.