Můj muž nemá na nás čas...!

Marika má pracovně vytíženého manžela  a doma je na vše sama. Naše paní Květa Kultánková z manželské poradny radí , jak problém vyřešit. Napište svůj názor a pomoc pro Mariku i vy v naší sekci Kavárna anebo svěřte se nám se svými starostmi, poradíme Vám.

Můj muž nemá na nás čas...!

Marika (36)

S manželem jsme se vzali před pěti lety, do miminka jsem ho musela přemlouvat, teď je naší Karolínce 5 a nemá k tátovi žádný vztah! Muž měl stále nějakou výmluvu proč s ní čas netrávil, buď byla moc malá nebo divoká, křehká, pořád něco.... Často chodíval domů pozdě z práce, jeho manažerská funkce si to vyžadovala. Teď jsme ve fázi, kdy bych chtěla Karolínce pořídit sourozence , ať není v životě sama. S manželem nám jinak vše klape. Nemusím pracovat, věnuji se dítěti a domácnosti. Mám se zkrátka dobře. Ale nevím, zda se na další dítě nemám vybodnout. Rozum se srdcem bojuje. Budu zase na všechno sama? Poraďte mi prosím.....

 

Milá Mariko,

v prvé řadě by sis měla ujasnit, zda vůbec s manželem chceš ještě zůstat. Pokud Vaše dítě pomalu otce nezná, tak by bylo dobré si promluvit s mužem. Dnes je hodně žen v domácnosti a muži je živí - tzv. "zlatá klec" . Je třeba si uvědomit, zda ti to tak vyhovuje nebo potřebuješ vyjít mezi lidi, do práce, do studií. S manželem si promluvte a věřím, že když mu vysvětlíš, jak se citíš a jaké obavy z druhého dítěte máš, pochopí tě a zkusí se Vám více věnovat. Je třeba mu jen víc otevřít oči. Přeji Vám mnoho úspěchů a dalších prožitých společných chvíl.