Máte velkou kazivost zubů? Víme jak jim předcházet!!

Co zub to plomba? Platíte neskutečné peníze při každé návštěvě zubaře? Špatně si čistíte zuby! Plak = špína. Nejdůležitější je prevence.

Máte velkou kazivost zubů? Víme jak jim předcházet!!

Docházejte opravdu co půl roku na pravidelné prohlídky. Před každou prohlídkou je vhodné objednat se na dentální hygienu. Hygienistku dnes najdete téměř v každém zdravotním zařízení. Jedná se o nadstandardní péči, proto nečekejte proplacení od zdravotní pojišťovny. Objednáte se na vstupní prohlídku, která stojí okolo 1000,- Kč. Při této prohlídce Vás naučí správně si čistit zuby, jaký mezizubní kartáček se hodí přímo na vaše mezizubní prostory. Ultrazvukem Vám vyčistí plak zanesený z dob ještě Vašeho mládí a zjistí i kazíky, kterých si Váš ošetřující zubař nemusel nevšimnout. Další návštěva se doporučuje za půl roku, tyto následující ošetření se nazývají RECALLy. Ty stojí většinou polovinu první vstupní kontroly. Tato prevence je opravdu v dnešní době stravování a sladkých nápojů téměř nezbytná a investice do ní se Vám vrátí na životnosti zubů.

Pokud máte obavy z ošetření u Vašeho stomatologa nebo mu úplně nedůvěřujete, vyhledejte soukromou kliniku, kde již pracují mladí a velmi zkušení zubaři, kteří umí i bezbolestně ošetřovat. A nezapomínejte, každý zub má 5 stran, které je nutné vyčistit hlavně večer, těsně před spánkem, kdy už neprodukujeme sliny a rty neotíráme zubní sklovinu. Tyto chvíle jsou totiž ideální k tvorbě kazů.