Jak si vybrat vysokou školu?!

Andragogika, bezpečnostní studia, cestovní ruch, dějiny umění, ekologie, fyziologie, … ze studijních oborů, které jsou akreditované na českých vysokých školách, byste sestavili abecedu raz dva.

Jak si vybrat vysokou školu?!

Však jich také ministerstvo školství eviduje skoro devět tisíc. Čtěte dál a zjistěte, jak si vybrat obor vhodný právě pro vás.

Co mě baví?

Ujasněte si, co vás zajímá a o čem se rádi dozvídáte víc. Nemusí jít jen o předměty ve škole – rádi ve volném čase navrhujete oblečení? Rádi pomáháte starým lidem? Vymýšlíte chemické pokusy? Pak si můžete vybrat obor i v tomto odvětví. Nezapomeňte, že to, co vystudujete, budete možná dělat celý život.

Pokud nevíte, začněte obecně a vylučovací metodou. Obory se dají rozdělit na humanitní, umělecké, technické a ekonomické. Do humanitních spadá například studium jazyků, sociologie, právo nebo filozofie. Umělecké obory zase nabízejí kresbu, tanec, divadlo nebo film. Technické obory zahrnují matematiku, fyziku, chemii či studium informačních technologií. Ekonomické obory jsou na rozhraní těch humanitních a technických – ekonomie je totiž společenská věda, ale zahrnuje poměrně velké množství matematických principů.

Ne u každého oboru už z názvu poznáte, co vás na něm čeká. Podívejte se proto také na studijní plán a stručné anotace předmětů, abyste nebyli zklamaní hned v prvním semestru.