Jak si vybrat byt?!?

Stojíte před složitým rozhodnutím a nevíte, zda se rozhodnout pro byt v paneláku či novostavbu? Je důležité uvědomit si  na jakou částku jste schopní u dané banky dosáhnout a kolik bude dělat měsíční splátka.

Jak si vybrat byt?!?

Od tohoto bodu se odražte a vybírejte nemovitost ve Vaši dostupné cenové nabídce. Než se rozhodnete pořídit si panelákový byt, zvažte několik faktorů. V prvé řadě zjistěte, na jakou částku a kolik let je ten Váš daný byt zadlužen, poté si spočítejte, že pokud koupíte panelákový byt za 1.000 000 Kč, tak odhadováná splátka bude hypotéku bude cca 5tis plus ale přípočtěte měsíční splátku bytu co se týče revitalizace, tedy fondu oprav. Tahle částka může dělat i dalších 5.000 kč měsíčně + elektřína a plyn. Dostanete se tedy na částku 12.000 kč se vším.

Pokud si vyberete novostavbu byt v hodnotě 2.000 000 kč, splátka u hypotéky bude 10.000 Kč , ale neplatíte už žádnou revitalizaci, jelikož se jedná o nově postavený byt. Tam se většinou platí už jen měsíční udržovací poplatek do fondu oprav 500 kč + elektřinu . Dostanete se tedy ve finále na stejnou částku jako  u panelákového bytu a to už stojí na zvážení!