Jak se správně obout? Rady a tipy na nákup správné velikosti botiček!

Nesete si z obuvi krásné botky a po hodině chození v nich máte nožky sám puchýř? Nejste v tom sama! Až 80% žen trpí stejně jako vy, proto Vám posíláme pár rad, jak se řídit při výběru pohodlné botky!

Jak se správně obout? Rady a tipy na nákup správné velikosti botiček!
  1. ujasněte si, pro jakou příležitost boty potřebujete. Lodičky na ples, do práce, boty na běhání po úřadech nebo po městě?
  2. Pokud nechcete, aby Vaše noha po vyzutí smrděla,vyhněte se umělým materiálům.
  3. Pokud nakupujete lodičky, zvolte takové, aby jste je neměla příliš úzké. Pokud si je obujete, postavíte se, tak zjistíte na první dobrou, zda Vás na boku lem lodičky neřeže. Do práce Vám bude stačit podpatek do 6ti cm, nejen že chůze je pohodlnější než na dvanácti centimetrových jehlách, ale nezdeformuje Vám tolik kopýtko. Jestli-že volíte pohodlné baleríny či mokasíny, tak dbejte na jejich vložce a podrážce. Budete v nich celé dny a proto je důležité, aby podrážka nebyla úplně rovná, z té nás po dlouhé chůzi bolí holení kosti:(
  4. Každou botu po celodenním chození větrejte. Druhý den se obujte do jiných bot. Je fajn si pořídit i desinfekční sprej na boty, které můžete po sundání vystříkat.
  5. Botky nepůjčujte. Každá bota se totiž přizpůsobí Vašemu chodidlu a půjčováním bot tuto stélku deformuje jiná noha.