Ideální šaty na léto? MAXI! Skvěle padnou i boubelkám!

Šaty dělají člověka. Dnes bychom to přeformulovali na šaty dělají ženu ženou. Jen se zeptejte mužů ve svém okolí, jaký kousek oblečení na vás vidí nejraději... Jestli jste doteď nepodlehla kouzlu délky až na zem, zaručujeme, že těchto 22 modelů vás nenechá chladnou!

Ideální šaty na léto? MAXI! Skvěle padnou i boubelkám!

Jedním z největších plusů dlouhých modelů je, že vypadají neuvěřitelně žensky. Je úplně jedno, jestli je jejich střih volný, nebo naopak podtrhuje každý milimetr vašeho těla, vždy v nich budete vypadat jako křehká a něžná bytost.

Materiály a střihy

Ve velkých vedrech vybírejte modely z lehkých látek, které můžou mít i několik vrstev, ale jsou prodyšné nebo mají rozparky. Díky materiálu se budou pohybovat s každým vaším krokem a jakoby „tančit“ kolem vás.

Další výhodou šatů ze splývavých látek je, že umějí zamaskovat mnoho nedostatků. Nadbytečná kila nebo širší spodní část těla, to vše se dá korigovat pomocí vhodného střihu. Ten nejuniverzálnější, který sluší opravdu každé postavě, je střih empírový – se zvýšeným pasem a lehce se rozšiřující linií sukně už pod prsy.

To, že maxi padnou jen vysokým ženám, je mýtus. Je pravda, že tento druh šatů vypadá velmi dobře s botami na ploché podrážce, jestli jste však menší a v placatých botách se cítíte nesvá nebo se vám zdá, že vás šaty dělají ještě menší, zkuste otevřené sandálky na středně vysokém podpatku nebo také na klínku.

Menší dámy by si také měly vybírat střih, který je v horní části minimálně přetížen. Proto modely s dlouhými rukávy nebudou nejvhodnější volbou. Nejlepší bude, když budete mít odhalené ruce a hlubší výstřih do V, který prodlouží linii šíje a dál celou postavu. Taky náznak zavinování nebo asymetričnost sukně jsou skvělým řešením.

     

S čím šaty nosit?

Častou otázkou je, s čím maxišaty kombinovat. Na každodenní běžné nošení máte hned několik variant. Jednou z nich je už módní klasika: maxišaty + džínová bunda. Toto spojení je pohodlné a praktické, ale nikoho jím nepřekvapíte. Drsnějším holkám se může zamlouvat kombinace šatů a křivák. Černá kožená bunda však může ke světlým letním šatům vypadat příliš tvrdě, proto raději sáhněte po kouscích v jemnějších, například pastelových barvách.

Další alternativou jsou saka, a to jak prodloužená a objemnější v pánském stylu, tak i ta vypasovaná. Zkuste k nim přidat tenký pásek, lehce vyhrnout rukávy a uvidíte, jak krásný celek dostanete. Nezapomínejte ani na tolik populární bombéry nebo kabátky vojenského typu. Záleží opravdu jen na vaší fantazii, jaký outfit vytvoříte.

V neposlední řadě máme i pár tipů pro odvážné experimentátorky. U rovných modelů připomínajících košilku si pod šaty vezměte jednoduché bílé tričko. Toto řešení je velmi svěží a ukáže, že jste v obraze. Novinkou aktuální sezony jsou úzké džíny vykukující zpod dlouhých šatů. Zkuste i tento trend, až se trochu ochladí!