Děti z domova, jsou taky dětmi!

Dětský smích je ten nejkrásnější nástroj, který Vám dokáže zlepšit náladu a na chvíli zapomenout na starosti běžného dne. Děti jsou prostě důležití členové naší společnosti a je jen na nás jak je vychováme a co jim dáme z nás samotných, aby byly dobrými lidmi, aby pomáhali těm, kteří neměli takové štěstí vyrůstat mezi milujícími lidmi.

Děti z domova, jsou taky dětmi!

Často děti z dětských domovů členíme mezi zlé, nemocné a ty se špatnou genetickou dispozicí. Není tomu tak. Neexistuje zlé dítě, jak si mnoho lidí myslí. Zlými nás dělá naše společnost.

Děti se rodí čisté, upřímné a dychtící po poznání. Jsou odrazem naší výchovy. Zlobu, hněv, hamižnost - tyhle vlastnosti získáváji díky nám. Naší společností a Vaši výchově. Milujme je, dejme jim vše co potřebují a něco navíc. Jednou tady budou pro nás. Jsme pro ně vzory, napodobují nás a přebírají naše návyky a chování.

Děti, žijící v dětských domovech v České republice, obvykle hmotnou nouzí netrpí. Dá se říci, že po materiální stránce je o ně obstojně postaráno, mnohdy i lépe, než na úrovni běžné české rodiny. Chybí jim láska milujicího rodiče, kteří je pohladí jen tak, kouknou na ně milým pohledem a pochválí nebo vynadají za špatně provedený úkol. Tohle jim jejich "tety" v domově dát nedokáži. Chtějí vzít na nákup a dostat malý dárek, který si z nákupu odnesou. Jít s Vámi na poštu nebo odvézt do školy. Mít tety a sousedovic kamarády, přespat u spolužačky nebo zajít do kina na nově vycházející animáč právě s Vámi, chtějí mít taky někoho, kdo tady bude jen pro ně v tom daném okamžiku. Mějme je rady za to jaké jsou, hloupé a ještě tak naivní, roztomilé a trochu neohrabané. Potřebuji připravit na opravdový život. Vědět, že i když se jim v dospělosti něco nepovede, můžou přijít právě k Vám, k rodičům, ať už biologickými nebo ne. Rodič je ten co miluje a je mu jedno odkud to dítě je, bere ho prostě za své. Tohle děti v domovech nezažijí. Potřebují nás a my je.

Možnost jak se stát pro tyto děti druhým domovem a neadoptovat či neosvojovat je hostitelská péče. Více o formě těchto návštěv u Vás doma a pomoci dětem najdete zde https://www.detipatridomu.cz/hostitelska-pece/chci-se-stat-hostitelem/

Rozumná společnost na ženách a na dětech ani nešetří, ani nevydělává.